FELSEFE SANAT BEDEN BİLİNÇ ÖZNE DUYGU FİZİK SPiNOZA DELEUZE NiETZSCHE İst Cumhur KOCALAR

31 Temmuz 2011 Pazar

Sonsuz Düşünce, Alain Badiou

Giriş;
Felsefeye bir türlü el atamayanlar ve günümüzde gfelsefe dışında da başka hiç bir alanda da istediğini tam bulamayanlar için gecikmeden bir tanışmanın kapılarını aralamak üzere bu kitap hakkında bir kaç tanıtıcı deneyimimi paylaşmak istiyorum.

Amaç;
Felsefenin diğer alanlarla ilişkisini çözümleyen ve çağdaş felsefenin metodlarını işleyen benzersiz bir giriş kitabı. Okuyucusunda geriye dönüşlerle bir kaç kez okunabilecek tadı bırakan yapısı ile çağdaş felsefeyle ilgilenenler ve bariz çıkmazları aşmak isteyenler için büyüleyici bile denilebilir.

Kapsam;
Tarihsel ilişkisel bağları güçlü kurulabilmiş alanlar arasıdan, kendinden emin bir rehberin gezintisini size taşıyor. Böylesine bağlantılı bir bakış açısının eseri olması ve kolay okunabilirliği kitabı başucumuza taşımaya yetiyor.

Öngörü:
Zamanla bazı başlıklarının üzerinde daha kapsamlı özet metinlerle felsefe sitesinde * duracağıma eminim ve bazı filozoflara da göndermelerle alanlar arası ilişkiselliğe daha da yer verilebileceğim neredeyse kesin gibi, ama zamanını yine kestiremiyorum, yinede 2011 bitmeden diyebilirim. Beklemek istemeyenlere Metis uğprma yolu her zaman açık tabi. Teşekkürler...
* http://felsefemiz.blogspot.com/

Hiç yorum yok: